Techniki negocjacji – PODWÓJNY AGENT

Facebooktwitterpinterestmail

Podwójny agent – zwerbuj agenta

Czym jest technika negocjacji podwójny agent

Istotą techniki negocjacji podwójny agent jest przekonanie kogoś, kto znajduje się po drugiej stronie stołu, do tego by działał w Twoim imieniu.

Po prostu nakłoń kogoś by dostarczył Ci jego wewnętrznych informacji, które ułatwią Ci negocjowanie oraz dostarcz temu komuś informacji, które pomogą jemu przekonać jego kolegów do Twoich racji.

Jednocześnie, musisz starać się chronić swojego agenta przed zdemaskowaniem zachowań, do których go skłoniłeś.

 

Przykład stosowania

Gdy kupujesz samochód, to sprzedawca korzysta z okazji, gdy ty coś w aucie oglądasz i zaczyna rozmowę z Twoją żoną, by przedstawić jej zalety dodatkowego wyposażenia poprawiającego bezpieczeństwo, licząc, że ta pomoże mu przekonać Cię do jego zakupu.

Kiedy kupujesz dom, sprzedawca rozmawia z członkami Twojej rodziny i zbiera informacje na temat potrzeb wszystkich potencjalnych nowych domowników, po czym przygotowuje prezentację zalet nieruchomości, które spełniają oczekiwania poszczególnych osób.

Kiedy stosować technikę podwójny agent

Technikę negocjacyjną podwójny agent można zastosować w momencie, gdy zauważysz, że w przeciwnym zespole negocjacyjnym co najmniej jedna osoba wydaje się być przekonana do Twojej oferty. Skupiasz się wtedy bardziej na tej osobie i wzmacniasz jej przekonanie. Jest duża szansa, że ta osoba zacznie przekonywać pozostałe do akceptacji Twojej oferty.

Kiedy zauważysz, że Twój podwójny agent usiłuje przekonać swoich kolegów, wtedy możesz zaproponować krótką przerwę, podczas której zostawisz ich samych, by mogli między sobą przeprowadzić naradę, a sam (wraz ze swoim zespołem negocjacyjnym) udasz się na przerwę.

 


 

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *