Techniki negocjacji – DZIEWCZYNA NA TELEFON

Facebooktwitterpinterestmail

DZIEWCZYNA NA TELEFON – płatne z góry

Dziewczyna na telefon to technika negocjacji jak również zabieg biznesowy, który w handlu jest często stosowany nawet na etapie składania oferty handlowej, np.: zastrzeżenie w ofercie, że pierwsza transakcja będzie zrealizowana po zapłacie z góry, a kolejne mogą być rozliczane w ramach płatności odroczonej.

 

Skąd taka nazwa?

Środowisko pracy prostytutek nie daje im żadnej gwarancji zaufania do ich klientów, którzy mogą mieć jakieś roszczenia co do jakości usług lub po prostu odmówić zapłaty po „wykonanej robocie”.

W życiu, jak i w biznesie, znajdujemy się w wielu takich sytuacjach, gdzie po prostu nie możemy ufać, że druga strona wywiąże się ze złożonej obietnicy i jednocześnie nie mamy żadnego narzędzia, np. umowy, by to od niej wyegzekwować.

 

Kiedy stosować?

Nie zachęcam Cię w tym momencie do prostytucji :). Technika ta, jak już wspomniałem powyżej, ma szerokie zastosowanie w biznesie.

Stosuj ją za każdym razem, gdy nawiązujesz współpracę ze stroną, wobec której jesteś bardzo nieufny, zwłaszcza, kiedy by zrealizować transakcję musisz ponieść duże nakłady, np.:

Koszt materiałów użytych do remontu wyniesie 80% wartości całego zlecenia, dlatego nie mam innego wyjścia niż żądanie od Pana/Pani płatności z góry.

 

Opis tej techniki brzmi dość negatywnie, ale wcale taki być nie musi. Poprawna realizacja transakcji w oparciu o powyższy schemat może być dobrym początkiem udanej współpracy i budowy wzajemnego zaufania.

Powrót do listy technik negocjacyjnych…>>>


 

Zapisz

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *