To jest fizyka – przygotuje Cię do każdego egzaminu

Są przedmioty, które wydają się trudne, ale jednocześnie bardzo ciekawe. Wszystko zależy od tego, jak są prowadzone. Dużo daje odpowiedni dobór materiałów naukowych, na przykład podręczników. Jednym z takich przedmiotów jest fizyka. Wydawnictwo Nowa Era przygotowało podręcznik oraz zeszyt ćwiczeń To jest fizyka ze strony www.taniaksiazka.pl. Mają one za zadanie przygotować uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej do zrozumienia ważnych zagadnień i ułatwić im start w szkole średniej.

“To jest fizyka” – atrakcyjna nauka

Marcin Braun oraz Weronika Śliwa opracowali serię “To jest fizyka“, z której korzysta część szkół podstawowych. Podręczniki są bardzo atrakcyjne wizualnie, co bardzo ułatwia pracę na lekcji i poza nią. Każdy temat jest opisany i wyjaśniony bardzo prostym językiem. To sprawia, że nawet najtrudniejsze zagadnienie staje się niesamowicie proste. Definicje, wzory oraz zadania wyróżniają się graficznie – umieszczone są w kolorowych ramkach. Pozytywnie wpływa to na zapamiętywanie oraz ułatwia rozwiązywanie ćwiczeń. Atrakcyjności dodają obrazki, które powiązane są z tematyką. 

Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie rozdziału “To było w 7 klasie” w podręczniku dla klasy 8 szkoły podstawowej. Uczeń ma okazję przypomnieć sobie to, co było przerabiane rok wcześniej. Jak wiadomo, takie powtórki pozytywnie wpływają na proces nauki. Każdy temat kończy się podsumowaniem.

“To jest fizyka 8” – pomoc dla ósmoklasisty

Podręcznik do fizyki dla klasy 8 zawiera bardzo ciekawe zagadnienia. Skupia się on przede wszystkim na elektrostatyce. Uczniowie mogą poznać ciekawe informacje na temat elektryzowania się ciał (autorzy wyjaśnili na przykład nurtujące wiele osób pytanie – “dlaczego włosy się elektryzują?”), ładunków elektrycznych oraz indukcji elektrostatycznej. W podręczniku pojawiły się również tematy dotyczące elektryczności, magnetyzmu, drgań i fali oraz optyki. Każdy rozdział kończy się proponowanym eksperymentem, który można wykonać samodzielnie.