Zeszyt ćwiczeń: To jest fizyka”

Zeszyty ćwiczeń to zawsze świetne uzupełnienie podręcznika. Dotyczy to zarówno przedmiotów stricte humanistycznych, jak i ścisłych. Tak się dzieje w przypadku fizyki. “To jest fizyka” (https://www.taniaksiazka.pl/seria/to-jest-fizyka) zostało wydane przez Nową Erę i skutecznie pomaga uczniom szkół podstawowych polubić ten przedmiot i go zrozumieć.

Zeszyt ćwiczeń “To jest fizyka” – dobry dodatek do podręcznika

Nie każdy lubi fizykę. Wiele osób uznaje ją za jeden z trudniejszych przedmiotów. Nie każdy był w stanie zrozumieć zagadnienia, jakie były poruszane podczas lekcji. Podręczniki i dodatki do nich były pisane często bardzo naukowym i trudnym do zrozumienia językiem. Dzięki serii “To jest fizyka” Nowej Ery opracowanej przez Marcina Brauna oraz Weronikę Śliwę problem ten może zostać zmniejszony. Dlaczego? Tematy są uporządkowane, a najważniejsze definicje i informacje umieszczone są w kolorowej ramce. Ponadto zadania w zeszycie ćwiczeń ułożone są od najłatwiejszego do najtrudniejszego. Pozwala to uporządkować swoją wiedzę.

“To jest fizyka” – seria, która ułatwia rozumienie zagadnień

Korzystanie z zeszytu ćwiczeń “To jest fizyka” daje wiele korzyści. Pierwszą z nich jest ułatwienie intuicyjnego rozumienia zagadnień. Dzięki publikacji uczeń ma okazję dobrze nauczyć się omawianego zagadnienia. Autorzy umieścili również poradniki, które mają pokazać, w jaki sposób rozwiązać dane zadania. Ćwiczenia mają zróżnicowany stopień trudności, co sprawia, że bardziej zdolni uczniowie mogą spróbować swoich sił w tak zwanych “zadaniach z gwiazdką”. To idealne rozwiązanie dla dzieciaków, które planują zdawać egzamin ósmoklasisty z fizyki.

W zeszycie ćwiczeń dla klas 7 pojawiają się tematy związane z:

  • ruchem i siłą,
  • pracą i energią,
  • ciśnienia i siły wyporu,
  • cząsteczek i ciepła.

Ósmoklasiści zaś sprawdzą swoje siły w tematyce:

  • elektrostatyce,
  • elektryczności,
  • optyki,
  • drgania i fal.

Ponadto publikacja ta uczy użytkowników formułowania wniosków z obserwacji procesów fizycznych.

.